Mobilní fasádní studio společnosti Sto

Říká se, že opakování je matka moudrosti. Proto určitě neuškodí připomenout si hlavní důvody, proč je zateplení Vašeho domu tak důležité. Tady je 10 nejvýznamnějších.

  • Znatelná úspora energie na vytápění domu

Zateplením Vašeho rodinného domu předejdete teplotním ztrátám až o 35 % (v případě zateplení obvodových stěn). Vzhledem ke zvyšujícím se cenám energií přináší zateplení i úsporu nákladů na vytápění. Jde tedy jednoznačně o ekonomicky návratnou investici.

  • Zvýšení komfortu a kvality bydlení

Výběrem vhodného zateplovacího systému z vnější strany domu dochází k udržení teploty vně izolantu, nedochází tedy k prochladnutí stěn. Místnost má díky tomu příjemné klima. Celkový komfort uvnitř domu také zvyšují zateplené stěny, které déle udrží naakumulované teplo. V teplých měsících pak oceníte opačný efekt, kdy tepelná izolace slouží jako ochrana před přehřátím stěn.

  • Snížení výskytu řas a plísní na fasádě

Udržením naakumulovaného tepla v místnostech se zabraňuje i tvorbě plísní, mokrých skvrn, odlupující se omítky a dalších škod na fasádě domu.

Teplotní ztráty u rodinného domu

  • Eliminace tepelných mostů

Tepelné mosty budov nejsou nic příjemného – kromě jiných škod jimi uniká tepelná energie, což nás stojí nemalé peníze. Proto se zateplení vyplatí. Doporučujeme i konzultovat s odborníky skladbu vnějšího pláště domu včetně vlastností jednotlivých vrstev z hlediska propustnosti par a plynů. Ušetříte, a navíc předejdete budoucím investicím do oprav.

  • Ochrana proti povětrnostním vlivům

Jednou z významných funkcí zateplené fasády je i ochrana stavby před působením škodlivých povětrnostních vlivů, např. vody, vlhkosti a mrazu, a nepříjemnými dopady jejich přítomnosti – zdraví ohrožujícími mikroorganismy a plísněmi. Vhodné zvolený zateplovací systém bude dokonalou prevenci růstu řas a hub na fasádě, omítka se samočistícím efektem navíc zajistí, že nečistoty z omítky Vám smyje déšť.

  • Omezení tvorby prasklin díky redukci termického pnutí

Rozžhavené slunce ohřívá fasádu domu a vyvolané teplo zvyšuje tepelné pnutí v konstrukci domu. Výrazně se tak zvyšuje riziko prasklin. Kontaktní nebo předsazené zateplovací systémy omezují termické pnutí a chrání tak Váš dům před jeho poškozením.

  • Atraktivní vzhled fasády

Je jen na vás, zda preferujete na fasádě omítku či vzhled betonu, cihlové pásky, přírodní kámen, sklo nebo jiné materiály. S kreativními povrchovými úpravami lze u zateplovacích systémů navodit i dokonalý vzhled dřeva nebo kovu. Ani u omítky nejste nijak omezeni – téměř nevyčerpatelný je výběr fasádních omítek v nejrůznějších zrnitostech a barvách. Na výběr máte klasické škrábané a rýhované omítky, univerzální modelační omítky i mimořádně odolné omítky z přírodních kamínků.

Realizace zateplení rodinného domu v obci Struhařov – před a po

  • Zisk obytné plochy u novostaveb

Hranice pozemku jsou dané a každý ušetřený centimetr se Vám hodí. Laik by volil dům bez zateplení, ale dobře informovaný majitel ví, že dnešní zateplení umí být díky optimálně nakonfigurovaným vrstvám velmi efektivní i při menší vrstvě izolace. Díky tomu můžete získat větší obytnou plochu, zvýšit kvalitu bydlení, a přitom snížit energetickou náročnost domu.

  • Menší dimenzování topného systému.

Každá uspořená megawatthodina znamená možnost konfigurovat Váš systém vytápění jako méně robustní, a tím i levnější, flexibilnější a komfortnější. Mít doma namísto „cvalíka“ štíhlý topný systém Vám přinese úspory při pořízení i provozu. A to se vyplatí.

  • Zvýšení hodnoty domu

Každý stavitel vědomě či podvědomě staví dům nejen pro sebe, ale i pro další generace. A je jedno, zda budete dům prodávat na trhu nebo jej předáte vašim dětem či vnoučatům. Správně zateplený dům s hezkou a zubu času odolávající fasádou bude mít vždy vyšší hodnotu než ten, jehož majitelé nemysleli na budoucnost.

Výčtem výhod pro zateplení Vašeho domu vše jen začíná, proto nás neváhejte kontaktovat skrze náš poptávkový formulář a my přijedeme až k Vám domů.