Mobilní fasádní studio společnosti Sto

Výběr vhodné fasády

Fasáda dělá dům a při její volbě si všichni přejeme, aby i po letech vypadala stále jako nová. Při realizaci zateplení rodinného domu je tedy zároveň důležité rozhodnout se pro správný typ omítky. Každý dům je unikátní s ohledem na lokalitu, prostředí nebo typ stavby, proto je také i volba omítky velice individuální záležitostí, kterou je dobré konzultovat již při návrhu zateplení rodinného domu.

Při výběru barevného odstínu fasády je však třeba myslet i na rizika s tím spojená. Každý barevný odstín má svůj tzv. koeficient světelné odrazivost (HBW), který udává, jak moc daný odstín odráží světlo. Odstíny s nízkým koeficientem (zejména tmavé syté odstíny barev), mohou mít za následek přehřívání fasády a narušení jejich vnitřních struktur.

Výběr omítek je téměř nevyčerpatelný, omítky od společnosti Sto jsou dostupné v nejrůznějších zrnitostech a barvách, pro téměř každý druh podkladu a účel užití. Nejpoužívanějšími typy tenkovrstvých omítek podle druhu pojiva jsou:

Minerální omítky, dodávány ve formě suchých směsí, které je potřeba na stavbě ještě rozředit do tekutého stavu. Mezi jejich výhody patří vysoká paropropustnost a poměrně nízká cena. Nevýhodou je však potřeba nechat omítku vyzrát a teprve poté na ní aplikovat ochranný fasádní nátěr.

Organické omítky patří spolu se silikonovými omítkami mezi nejpoužívanější. Hlavní předností organické omítky je její odolnost vůči mechanickému poškození a tvorbě trhlin.

Silikonové omítky se řadí mezi nejvýhodnější variantu povrchové úpravy budov. Silikonové omítky od společnosti Sto jsou charakteristické dlouhou životností, vysokou paropropustností a stálobarevností, která Vám zaručí, že Váš dům bude i za několik let vypadat stále jako nový.

Silikátové omítky jsou často používanou variantou pro povrchovou úpravu zateplovacích systémů. Aplikace silikátových omítek bývá někdy (v závislosti na odstínu omítky) velmi náročná a vyžaduje dokonale připravený podklad.

Vizualizace fasády

Vizualizace fasády Vašeho domu

S ohledem na širokou barevnou škálu a možnosti řešení je důležité mít představu o tom, jak by Vámi vybraná barva na fasádě vypadala. Jednou ze služeb, které společnost Sto zdarma nabízí je možnost grafického návrhu fasády ještě před její samotnou realizací. Na vizualizaci máte možnost předem vidět, jak bude vypadat fasáda Vašeho domu.

Mám zájem o konzultaci
KONTAKTUJTE MĚ
close slider