Mobilní fasádní studio společnosti Sto

V projektu i při následné stavbě rodinného domu je dobré myslet na vhodně zvolené zateplení. V této fázi se vyplatí oslovit odborníky na zateplení a nenechat rozhodnutí na projektantovi se všeobecnými znalostmi. S jistou nadsázkou by se to dalo vyjádřit slovy „Pokud nejste profesionál v oblasti zateplení, obraťte se na odborníky. Pokud jste profík, je potřeba se řídit pravidlem č.1.“

Zateplit dům není „kosmická věda“, ale ….

Nestačí si prostě říct: „…mě stačí desítka polystyren – to mě přežije“. Touto větou si můžete zadělat na zdravotní problémy, vyvolané například plísněmi uvnitř objektu. Protože špatně zvolený materiál a jeho nevhodná tloušťka vytváří podmínky pro vznik a šíření plísní.

U dodatečného zateplení již existujících rodinných domů je nutné například mít informace:

  • jaký materiál byl použitý pro výstavbu domu a jaká je jeho tloušťka,
  • v jakém stavu je vrstva stávající omítky,
  • jaká je soudržnost jednotlivých vrstev fasádního systému, apod.

Samostatnou kapitolou je zateplení starších a velmi starých domů, objektů či zemědělských usedlostí, postavených z pestré směsice přírodních materiálů jako je kámen, opuka, pískovec nebo hliněné cihly (vepřovice). Tloušťka zdiva kolem 80 cm není v podobných případech ničím neobvyklým, a mluvit tak o zateplení v klasickém smyslu slova nemá význam. Tady je již velmi nutné angažovat odborníka na „zateplení“.

Ve volbě zateplení mohou hrát roli osobní zkušenosti, ale i předsudky nebo neznalost problematiky

I v této fázi připomeneme zásadní pravidlo z úvodu článku: obraťte se vždy na profesionály v oboru zateplení. Ne vždy se totiž jedná jen o samotné zateplení, ale výsledné dílo ovlivňuje řada dalších funkcí a výpočtů, které jsou s tímto fenoménem spojené. Pro lepší orientaci a doplnění můžeme uvést, že se hodnotí např. difuzita, odpor prostupu tepla, rosný bod, tloušťka zdiva a izolantu.

S tím souvisí právě i výběr izolantu, z těch nejběžnějších se používá stabilizovaný polystyren (EPS), minerální vlna (MW) nebo resolové desky. 

Hra na experta se nevyplácí

Z uvedeného popisu je zřejmé, že snaha zvolit si sám, bez konzultace s profíky, který materiál je pro můj dům nejlepší, jaká by měla být jeho tloušťka a jak by měly vypadat další vrstvy systému, není cestou k úspěchu. Velká část lidí si po přečtení několika článků na internetu nebo zaručeného „rádce“ myslí, že už jsou odborníky v oblasti zateplení. Našeptávačů, kteří čtenáři vnuknou myšlenky typu „co bych na tom zkazil, nic na tom není“, je kolem nás mnoho.

Lepší je si nechat poradit a mít vše na dlouhou dobu bez starostí

Chovejme se proto jako profesionálové a svěřme své starosti, problémy, nápady a návrhy odborníkům. Ideálním pomocníkem vám může být v takovém případě mobilní fasádní studio Sto, které na vyžádání a zcela bezplatně vyjede i k vám.

Stačí vyplnit formulář a společnost Sto za vámi vyšle jednoho ze svých obchodně-technických zástupců, který s vámi probere konkrétní možnosti vaší nemovitosti a doporučí vhodné řešení.

Ano, čtete správně! Tuto velmi atraktivní a zcela bezplatnou službu nabízí společnost Sto s.r.o. všem majitelům rodinných domů. Mobilní fasádní studio přijede přímo k vám, v čase, který vám bude vyhovovat.

Nemusíte nikam chodit a trávit mnoho času zaměřováním domu či hledáním správného řešení

Nezáleží také, zda máte nezateplenou novostavbu nebo uvažujete o rekonstrukci již stojícího rodinného domu. Řada investorů se doposud spoléhala na stavebniny ve svém okolí, ale proč chodit za kovaříčkem, když můžete jít přímo ke kováři.

Společnost Sto je součástí mezinárodního koncernu, který je světovým lídrem v oblasti kontaktních zateplovacích systémů. Základem nabídky jsou nejkvalitnější produkty, prvotřídní služby, poradenství a individuální přístup. Jsme přímým a kompetentním partnerem, u Sto není mezi vámi jako investorem a námi v roli dodavatele žádný mezistupeň.

Dejte na naše obchodně technické poradce a pracovníky technického oddělení Sto. Stačí jen trochu chtít a dostanete nejvyšší standard kvality materiálů a služeb.